چگونه تشخیص دهیم کالای پزشکی اصل است؟

او بیان کرد: در تهران و شهرستانها پروندههای زیادی را داشتیم که مربوط به تخلفات در عرضه و توزیع کالاهای پزشکی بوده و دانشگاههای علوم پزشکی طبق روالی که گفته شد، نظارت را انجام میدهند. با وجود اینکه صنعت تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی در ایران نسبتا نوپا است اما پیشرفتهای قابل ملاحظهای را در برخی از شرکتهای تکنولوژیک و دانش محور در حوزه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی شاهد هستیم اگرچه هنوز راه زیادی را تا خودکفایی کامل در پیش داریم؛ راهی که باید از مسیر پرپیچ و خم رفع موانع تولید و حمایت دولت بگذرد. اما باید علت آن ریشهیابی شود، اگر کشور نیاز به تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی دارد چرا از ظرفیتهای داخلی و متخصصان و افراد تحصیل کرده استفاده نمیشود؟ هزینه ترخیص کالای پزشکی نیز می تواند شامل هزینه های انبارداری، باربری، تخلیه، تعرفه آزمایشگاه، بارگیری، بدرقه کالا ، کارشناسی کالا و غیره… لازم به ذکر است که مرکز کالای پزشکی و تجهیزات جوان ، امکان ارسال کالا به صورت پست را فراهم نموده و از این رو گامی مهم در جهت کسب رضایت مشتریان برداشته است. او همچنین بیان کرد: اداره تجهیزات پزشکی آموزشهای متعدد برای اتحادیهها و اتاق اصناف و عرضه کنندهها گذاشته است و رسما به آنها ابلاغ کرده ایم که کالا را باید با چه شرایطی خریداری کنند و نیز الزامات شناسه و برچسب کالا را برایشان توضیح داده ایم.

دستگاه ها و کالا های پزشکی تحت برند و مارک های متنوعی در بازار به فروش میرسند که نیاز به بررسی و تجربه ی کاربری دارند تا نواقص و مزیت هایی که دارند،مشخص شود. برخی از متخصصان صنعت تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی نیز معتقدند در حوزه تولید، قوانین خوبی وضع شده است اما مشکل اصلی در نحوه اجرا و نظارت بر اجرای آن است. خرید و فروش عمده تجهیزات پزشکی در توانی نو معمولا به صورت B2B انجام میگردد. هدف سایت فروش تجهیزات پزشکی زیمانو، معرفی کالای درمانی، پزشکی، سلامت و بهداشتی با بهترین کیفیت و قیمت بدون واسطه، به خصوص برای مراکز درمانی است. به این منظور تیم شیرازیاب برای شما یک لیست فروشگاه های تجهیزات و کالای پزشکی در شیراز تهیه و گردآوری کرده است. همچنین با استفاده از فیلتر نمایش “پربازدید دیروز” و “پربازدید هفته” که در بالای این لیست قرار دارد، می توانید آنها را بر اساس تعداد بازدید هایی که در دیروز و هفته قبل داشته اند مشاهده کنید.

او در این خصوص گفت: تلاش داریم این پروژه و الزام آن را خصوصا در شرکتهایی که شناسه گذاری کالا را انجام نداده اند، بیشتر پیگیری و در صورت عدم اجرا با آنها برخورد کنیم تا این مسأله به صورت یک فرهنگ دربیاید و مشتری کالا را با برحسب “شناسه اصالت” خریداری کند. برای این منظور ما به شما بهترین کالا و تجهیزات پزشکی در استان البرز را معرفی می کنیم. امروز در کشور نیاز اساسی به کالاها و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی به شدت احساس میشود و گواه آن آمار ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز میباشد که از تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی به عنوان چند کالای نخست مکشوفه قاچاق نام برده است. این مسئول اداره کل تجهیزات پزشکی بیان کرد: در واقع کالای زیرزمینی و فاقد مجوز تولید، همان حکم کالای قاچاق را دارد یعنی همان برخوردی که با کالای قاچاق میشود با کالای فاقد پروانه تولید هم میشود. برای رعایت این موضوع باید دستگاه و یا تجهیزات مربوطه را هر چند وقت یکبار نظافت کرده و در صورت برئز مشکل آن را سرویس کنید. در حالت کلی این تجهیزات به هر گونه ابزار، وسایل و تجهیزاتی گفته می شود که در علم پزشکی برای تشخیص، پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شودهرکدام از وسایل و تجهیزات پزشکی با هدف خاصی تولید می شود و کاربرد خاص خود را دارد.

بنابراین لزوم تقویت صنعت تولید تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی در کشور از مسائل بسیار مهم و کلیدی به شمار میرود. از آنجایی که این وسایل از اهمیت یالایی برخوردارند، تعمیر و نگهدار آن ها بسیار اهمیت دارد. وسایل تجهیزاتی که برای درمان معلولیت ها استفاده می شود. 3. کلاس C یا 3 تجهیزاتی هستند که در آزمایگاها و کلینیک ها استفاده می شود. کالاهای پزشکی در کرج عرضه کننده باکیفیت ترین تجهیزات پزشکی در استان البرز و شهر کرج می باشند. کلمه تجهیزات پزشکی در مناطق جغرافیایی متنوع معنی مختلفی دارد. بنابراین وجود آن ها در زمینه های مختلف پزشکی نقش پررنگی ایفا می کند. شرکت کالای پزشکی زکریای کبیر با 30 سال سابقه جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید. وسایل و ابزار زیادی را میتوان از فروشگاه تجهیزات پزشکی خریداری کرد. تجهیزات تشخیصی نیز در فروشگاههای تجهیزات پزشکی قابل خریداری هستند. اگر پزشک یا به نوعی از تیم پزشکی هستید و برای مطب یا بیمارستان خود قصد خرید دارید حتما از فروشگاه های کالای پزشکی خریداری کنید. آموزش های لازم برای استفاده از دستگاه هاه توسط مهندس مربوطه به اپراتور دستگاه ها داده می شود.