وجود ترکیبات شیمیایی در لوازم آرایشی

عبدالعظیم بهفر افزود: سازمان غذا و دارو همت خود را برای افزایش سرعت، دقت و صحت در تایید و صدور مجوز تولید و پروانه ساخت محصولات آرایشی و بهداشتی به کار می گیرد. سال گذشته ۵۱ فرآورده جدید مجوز گرفتند، میز آرایشی در سازمان غذا و دارو تشکیل شده و کمیته صنعت و دانشگاه نیز برای حمایت از اندیشمندان جوان تشکیل شده است. پس از تصمیم برای خرید لوازم آرایشی پک لوازم آرایش به کیف یا جعبه ای میگویند که در آن تمامی لوازمی که برای آرایش نیاز است وجود داشته باشد. ریمل یکی دیگر از موارد مورد علاقه ما در آرایش است، حالت دهنده مژه بوده و میتوان از آن برای طولانی تر، ضخیم تر و تیره تر کردن مژهها استفاده کرد. سعی کنید سایه چشم یک درجه تیره تر از رنگ پوستتان باشد و برای حالت گرفتن هرچه بهتر چشم و ابرو، رنگ های کمی براق را به کارتان اضافه کنید. اولین نکته در خرید سایه چشم برای شما که پوست روشنی دارید این است که از رنگ های خیلی تیره دوری کنید تا حالت کبودی به چشمتان ندهد. محصولات زیبایی باید دارای مواد طبیعی باشند که برای پوست شما مفید هستند.

با رعایت نکات و رنگ های ذکر شده می توانید بهترین آرایش را برای پوست روشن خود داشته باشید. پیش از توضیح جداگانه بهترین لوازم آرایشی برای پوست روشن باید چند نکته را یادآوری کرد. این رنگ ها برای پوست روشن مناسب نیست و برای انتخاب و خرید مداد ابرو بهتر است از رنگ قهوه ای ملایم استفاده کرده تا آرایشتان خوب و طبیعی به نظر برسد. برای افرادی که دارای پوست حساسی هستند fake tan یک گزینه مناسب برای برنزه کردن است تا دچار آفتاب سوختگی نشوند. شانه ساز ادامه داد: به طور کلی ۴.۵ درصد هزینه خانواده های ایرانی صرف لوازم آرایشی و بهداشتی می شود در حالی که در متوسط جهانی آن ۲.۶ درصد هزینه خانوار برای لوازم آرایشی و بهداشتی است. شانه ساز ادامه داد: برچسب گذاری اصالت نیز میزان قاچاق را کاهش می دهد و سواد سلامت مردم را در مصرف لوازم سالم بالا می برد و یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی افزایش سطح آگاهی مردم در این زمینه است. محمدرضا شانه ساز روز سه شنبه در نشست خبری دومین همایش و نمایشگاه ایران کازمتیکا (لوازم آرایشی و بهداشتی) در سازمان غذا و دارو افزود: قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی به کشور دو آسیب جدی به همراه دارد؛ یکی آسیبی است که به سلامت مردم وارد می شود زیرا بسیاری از این کرم ها و محصولات روی پوست استفاده می شود و آلاینده های میکروبی و ویروسی و نیز فلزات سنگین آن سریع جذب خون می شوند و می توان خطرآفرین باشند و دوم اینکه از نظر اقتصادی ضربه بزرگی به کشور وارد می کند.

کانسیلرها را میتوانید روی خط خنده، خط اخم و همین طور لکهای پوستی هم استفاده کنید. اغلب پک های هدیه لوازم آرایش از یک یا دو برند یکسان هستند؛ اما اگر میخواهید برای خودتان لوازم آرایشی بخرید، میتوانید سراغ بهترین لوازم آرایشی برندهای مختلف بروید. همچنین رئیس انجمن تولید صنایع شوینده و آرایشی در این نشست خبری گفت: یکی از مشکلاتی که در کشور داریم این است که در یک برهه زمانی در سالهای گذشته اعلام کردند که تولید لوازم آرایشی در کشور ممنوع است و این مساله خسارت زیادی به این صنعت در کشور وارد کرد اما اکنون تولید داخل مورد حمایت است و این صنعت مسیر رشد را طی می کند. معاون وزیر بهداشت گفت: بیمه های پایه لوازم آرایشی و بهداشتی را پوشش نمی دهند و فقط برخی از این اقلام زیر پوشش بیمه های تکمیلی هستند و اینکه بیمه ها این لوازم را پوشش نمی دهند باید از خودشان پاسخگو باشند اما محدودیت منابع یکی از علل این مساله است. اما در مجموع برای پوست های روشن بهتر است رنگ هایی همچون هلویی، صورتی مرجانی، قرمز، نارنجی – قرمز، صورتی ملایم، مرجانی ملایم، قهوه ای خرمایی و شاه بلوطی را در نظر داشته باشید.

همانطور که گفته شد پوست های روشن در برابر اشعه آفتاب، آسیب پذیرتر هستند. رنگ هایی مثل هلویی، صورتی و مرجانی از بهترین انتخاب ها برای پوست های روشن است. کسانی که پوست روشنی دارند ابتدا باید از رنگ های پررنگ و تند دوری کنند. تقریبا همه آرایشگرها به شما گفتهاند که مرطوب کردن پوست چقدر مهم است و شما باید قبل از این که آرایش خود را شروع کنید پوست صورت خود را کاملا مرطوب نمایید. چون پوست لغزنده است. اگر قرار است لیبل محصول جلب توجه کند کادرهای زاویه دار بهترین گزینه هستند. وی گفت: کیفیت محصولات آرایشی و بهداشتی داخلی مطلوب است اما متاسفانه مردم به برندهای خارجی توجه دارند و حتی برخی تولیدکنندگان داخلی از وزارت بهداشت می خواهند که روی محصول خود فارسی نویسی نداشته باشند برچم ایران را استفاده نکنند و لاتین بنویسند تا مشتری پسند باشد. همچنین شما به دلیل داشتن پوست روشن یا سفید بهتر است توجه بیشتری روی رنگ های رژگونه و رژلب داشته باشید. همچنین اگر خواب کافی ندارید یا شب ها دیر به خواب می روید باید این رفتار را اصلاح کنید چرا که آثار بی خوابی خیلی سریع در چشم ها و پوست شما نمایان می شود.

0 دیدگاه دربارهٔ «وجود ترکیبات شیمیایی در لوازم آرایشی»

دیدگاهتان را بنویسید