راهنمای ساده شناخت لوازم آرایشی و طرز استفاده از آن ها

تولیدکنندگان برای اثبات سلامت و کیفیت محصولاتشان دست به تست حیوانی میزنند؛ یعنی مواد آرایشی خود را در طول تولید روی حیوانات امتحان و آزمایش میکنند. بسیاری از افرادی که با جوش ها دست و پنجه نرم می­ کنند، پوست چربی دارند، به همین دلیل است که برای دور نگه داشتن چربی­ها از کرم ­­پودر استفاده می­ کنند. گرچه تضمینی نیست، اما بهتر است از محصولاتی استفاده کنید که با عباراتی مانند غیر کومدوژنیک (noncomedogenic)، غیر آکنهزا (non-acnegenic)، منافذ پوستی را مسدود نمیکند یا باعث ایجاد جوش نمیشود (does not clog pores-won’t cause breakouts) استفاده کنید. این نوع کرم دارای انواع و اقسام گوناگونی است و برای هر نوع پوستی کرم مخصوص به خود را دارد. برای جلوگیری این چنینی هرماه یک بار به یک مرکز تخصصی بروید تا پاکسازی پوست خود را زیرنظر پزشک متخصص انجام دهید. استانداردهای آرایشی و مؤلفههای زیبایی از منطقه تا منطقه گرفته تا فرد به فرد، متفاوت است؛ بنابراین زیبایی تعریف مشخصی ندارد. یکی از مهم­ترین چیزهایی که باید در نظر داشته باشید این است که مطمئن شوید محصولات آرایشی شما دلیل ایجاد آکنه نیستند.

در هنگام تهیه این محصولات شما ممکن است با قیمت لوازم آرایشی متفاوت و کمتری از سایرین روبرو شوید، اما همیشه باید علاوه بر قیمت، کیفیت را نیز در نظر داشته باشید. اما لوازم اورجینال به علت کیفیت بالایی که دارند، نسبت به محصولات فیک، موقع استفاده مقدار کمتری از آنها کافی خواهد بود. برخی از مواد موجود در لوازم آرایشی می­ توانند منافذ را مسدود کنند که باعث ایجاد جوش می­شود. همچنین بررسی این موضوع مهم است که آیا شما به هر یک از مواد اولیهی مورد استفاده در محصول زیبایی حساسیت دارید یا خیر. نکته مهم این است که با بررسی فرم صورت و چشمهای خود، فرم مناسب ابروی خود را تشخیص دهید و متناسب با آن ابروهای خود را آرایش کنید. حتی برخی از این محصولات به قدری حرفه ای تولید میشوند که برای فهمیدن اصل بودن یا نبودنشان بایستی اسناد کارخانهای آنها بررسی شوند. فردی را با ابروهای پرپشت و نامرتب ببینید، سپس فردی را با ابروهای آرایششده و مرتب مشاهده کنید.بهاحتمالزیاد سن فردی که ابروهای نامرتبی دارد را بیشتر حدس میزنید، زیرا او سالهاست که ابروهای خود را مرتب و آرایش نکرده است. ابروهایی که کاملا مرتب و آرایششده هستند صورت شما را بلندتر و چشمهای شما را بزرگتر نشان میدهند و درنتیجه باعث میشوند که سن شما کمتر نشان داده شود.

در مقابل، ابرویی که آرایششده و مرتب است میتواند ظاهری بهتر و ظریفتربهصورت شما بدهد. اما چگونه می­توانید مطمئن باشید که آرایش شما تمام منافذ پوست را مسدود نمی­کند؟ به دلیل بیماریهایی که این مواد ایجاد میکرد به مرور آرایش کردن کنار گذاشته شد. این انیمیشن روایتگر زندگی خرگوشی بهنام رالف است که شغلش تستشدن برای سنجش وضعیت مواد و محصولات آرایشی است. از لحاظ فنی، اکثر لوازم آرایشی باعث ایجاد آکنه نمیشوند، اما برخی مواد میتوانند منافذ را مسدود کنند، که به رشد باکتریهای عامل آکنه کمک میکند. اگر پوست صورت شما مستعد آکنه است به دنبال کرم پودر حاوی اسید سالیسیلیک باشید که می­تواند لایه برداری ملایمی را ایجاد کند و به پیشگیری و درمان منافذ مسدود شده کمک کند. اما نکته مهم انتخاب و خرید لوازم آرایش و محصولات مراقبتی متناسب با سلیقه شما از فروشگاهیست که بتواند رضایت خاطر و اعتماد شما را به یک خرید امن و با کیفیت به همراه داشته باشد. لوازم آرایشی بهداشتی یادگاری از گذشتههای دور به خصوص دوران مصر باستان هستند. کاربرد استند آرایشی، به نمایش گذاشتن محصولات یک برند آرایشی، ایجاد امکان تست کردن محصولات آرایشی آن برند و در نتیجه خرید کردن از آن برند آرایشی میباشد. باز گذاشتن درب محصول، خرد کردن بافت بعضی محصولات آرایشی، تست رنگ روی یک سطح، ترکیب بسته بندی اصلی و محصول و یا قرار دادن اکسسواری مثل یک شاخه گل یا میوه ایده هایی جذاب هستند.

یکی از دلایل اصلی خرید و فروش لوازم آرایشی بهداشتی این است که خانمها علاقهمند هستند بسیار زیبا و شایسته به نظر برسند و سن آنها کمتر از سن واقعیشان دیده شود. مطابق اعلام گروه لورآل رشد فروش در اروپا، آمریکای شمالی و آسیا زمینهساز اصلی افزایش درآمد و سودآوری این گروه بوده است. با رعایت نکاتی که در اینجا گفته شد تا حد زیادی می­توانید جلوی ایجاد آکنه را بگیرید. در این مقاله ۳۰ برند لوازم آرایش که هر خانمی باید بشناسد را به شما معرفی خواهیم کرد. اگر براش یا اسفنج دائم در معرض آلودگی قرار داشته باشد یا پس از استفاده طولانی مدت آنها را نشویید احتمالا باید منتظر جوش­های جدیدی باشید. اگر پوست شما چرب است و این موضوع شما را آزار می­دهد توصیه می­ کنیم از اسپری مات کننده استفاده کنید، منتظر بمانید تا خشک شود، سپس در صورت نیاز، از یک لایه کرم ­پودر سبک استفاده کنید.