تمام نکاتی که باید در مورد لوازم آرایشی و بهداشتی بدانید

موس برای موهای معمولی عالی است زیرا میتواند موها را خیلی طبیعی حجیم کند. برای شروع به اندازه یک سکه از محصول را بردارید سپس اگر موهای شما بلند است به میزان آن اضافه کنید. برای شروع از حجمی بهاندازه یک توپ پینگپونگ از این محصول استفاده کنید. برای شروع بهاندازه یکچهارم کف دست خود از ژل استفاده کنید و بهطور مساوی در تمام نقاط مو، جلو و عقب توزیع کنید. برای شروع به اندازه یک سکه کف دست خود بریزید و از پایین موها شروع کنید در صورت نیاز مقدار کمی اضافه کنید. از یک مقدار کوچک آن طبق دستور راهنمای همراه محصول استفاده کنید. بسته به نوع محصول و نیاز شما میتواند موها را آزاد یا کاملاً ثابت نگه دارد. با استفاده از این ترکیبات بازسازی پوست انجام میشود و پوست نرمتر و شفافت تر به نظر میرسد. درصورتیکه رتینوئید مصرف میکنید، مصرف این ترکیبات پوست را قرمز، ملتهب و دچار خارش پوست میکند.

این ترکیبات لایه استراتوم کورنئوم (لایه شاخی) را تخریب میکند. البته این ترکیبات بسیار گرانتر هستند. البته زاویه و شدت تابش نور روز هم بسیار مهم است که زمان مناسب از ساعت روز را می طلبد. کانسیلرها از آن دست لوازم آرایشی هستند که هم مناسب برای پوست زیر چشم هستند و هم زیبایی صورت را حفظ میکنند از آن جهت که پوست زیر چسم برخی افراد عموما تیره تر از سایر قسمت های صورت است و کانسیلر باعث روشن شدن پوست این قسمت خواهد شد و پوست شمارا یکدست خواهد کرد. آنتی سلولیت را معمولاً مترادف با لاغری و سلولیت را مترادف با چاقی موضعی تعبیر میکنند. آنتی پرسپیرانت هایا ضدعرق ها دسته از محصولات آرایشی بهداشتی است که به منظور کاهش تعریق و کاهش بوی بد ناشی از تعریق استفاده میشوند. خطر این لوازم بر سلامتی قابل اندازه گیری نیست و فقط می توان گفت بی اندازه زیاد است.

این محصول برای انواع رژهای لب، رژ گونه، انواع پنکیک، پاک کننده های آرایش، انواع سایه های چشم، انواع کرم ها، زیورآلات و بدلیجات قابل استفاده است. به میزان متعادل و از این محصول استفاده کنید. در واقع، تولید لوازم آرایشی بدون هیچ گونه ماده شیمیایی، کار بسیار مشکل و پر هزینه است که به دلیل عدم وجود مواد نگهدارنده، مدت زمان نگهداری در آن ها بسیار کاهش می یابد. این در حالی است که استفاده از لوازم آرایشی نامرغوب و بیکیفیت، اثرات جبران ناپذیری هم بر پوست و هم برخی از اعضای بدن شما که با آرایش سر و کار دارند مانند چشم، میگذارد. علاوه بر پنکک های محبوب از فلورمار، مک یا ورسای، پنکیکهای دایسل هم از موارد دوست داشتنی و مشهور در بین پنکیک های دیگر است که پوست شما را یکدست و صاف می­کنند. در افراد با پوست بسیار خشک گاهی پوستهپوسته شدن و ترک پوستی قابل شهود است. شامپوها فراوردههایی هستند که پس از مصرف چربیهای سطحی -ترشحات طبیعی پوست -چرکهای ناشی از محیط و باقیمانده فرآوردههای آرایش و بهداشتی را از مو و پوست سر بدون آن که اثر نامطلوبی داشته باشند پاک میکنند و بعد از شستوشو باید مو سر براق -طبیعی -بدون شوره و شکنندگی و از لحاظ فرم پذیری قابل کنترل باشد.

برخی از برندها مدعیاند که محصولاتشان را بدون ظلم یا کرولتی فری (Cruelty Free) تولید میکنند. ماسکها یک سیستم انتقالی هستند و بیماران معمولاً این فرآوردهها را برای سفت کردن پوست، پاک کردن عمقی منافذ پوستی و مرطوب کردن پوست استفاده میکنند. منافذ بهسختی قابل تشخیص است و این افراد معمولاً پوستهای روشنتری دارند. کاملترین انواع لوازم آرایشی مربوط به ست لوازم آرایش عروس است که معمولا از بهترین مارکها انتخاب شده و برای خرید در هنگام عروسی مناسب است. ضد آفتابها جزء موارد ضروری برای مراقبت پوستی هستند. در قرن 14 میلادی، آرایش و مراقبت از پوست مختص نجیب زادگان بود؛ اما در قرن 18 کم کم رواج عمومی پیدا کرد. بیماران باید مراقبت کامل از اشعه UVB,UVA داشته باشند هرچقدر پوست فرد روشنتر باشد احتمال آسیب بیشتر است. Scrub یا مالش بر اساس عمل فیزیکی لایهبردارها پایهگذاری شده است. شانه زدن مو در زمانی که مرطوب است یا سشوار کردن برای حجم دادن مو با موس مؤثر است. به خاطر بسپارید که یکی از معیارهای آرایش حرفهای، این است که حد الامکان زیبایی فرد، جلوه طبیعی داشته باشد. همه نمی توانند زیبا جلوه نمایند اما با استفاده از برخی از محصولات می توان زیبایی طبیعی را بدست آورد.