ترخیص تجهیزات پزشکی از گمرک

رییس اداره نظارت و ارزیابی اداره کل تجهیزات پزشکی ادامه داد: اخیرا بخش اعظم نظارت بر کالاهای پزشکی به دانشگاههای علوم پزشکی تفویض شده است و دانشگاههای علوم پزشکی هم طی گشتهای مشترک با اتاق اصناف و تعزیرات و نماینده صنعت، نظارت بر روند عرضه کالاهای پزشکی را انجام میدهند. خرید و فروش عمده تجهیزات پزشکی در توانی نو معمولا به صورت B2B انجام میگردد. از دیگر مواردی که در هنگام خرید کالای پزشکی بایستی به آن توجه کرد، مشورت با پزشک دارای صلاحیت و تاییدیه است که به شما کمک کند بهترین ها را خریداری نمایید. از سویی دیگر در دوران پاندمی که تمامی کشورها در حال مهار و مقابله با ویروس کرونا هستند، تقاضا برای وسایل پیشگیری کرونا نظیر دستکش لاتکس، دستکش پلاستیکی، ماسک 3 بعدی، محلول ضد عفونی دست و سطوح و محصولات سلولزی نظیر دستمال کاغذی افزایش چشمگیری داشته است. تجهیزاتی که برای پیشگیری از بیماری های خاص یا یک نوع معلولیت ساخته می شوند. 3. کلاس C یا 3 تجهیزاتی هستند که در آزمایگاها و کلینیک ها استفاده می شود. وسایل تجهیزاتی که برای درمان معلولیت ها استفاده می شود. تجهیزاتی که جایگزین عضو معلول بدن می شوند. عضو شورای عالی نظام پزشکی با گلایه از این که دندان درد و عوارض ناشی از آن در سبد کالای خانواده ها تعریف نشده است؛ گفت: اغلب مردم به محض مواجه شدن با دندان درد اقدام به کشیدن آن می کنند زیرا توان پرداخت هزینه های درمانی دندان های خراب و پوسیده خود را ندارند.

او ادامه داد: بطور کلی دو دسته کالای اصلی داریم که یک دسته مصرف بیمارستانی، درمانی و کلینیکی دارند و مردم عادی نمیتوانند آنها را از اصناف و داروخانهها تهیه کنند. به گزارش ایلنا، حل مشکلات و موانع تولید در کشور مستلزم نگاه کارشناسی و استفاده از ظرفیتهای متخصصان داخلی و بخش خصوص است، در این بین تولید «تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی» از اهمیت خاصی برخوردار است چرا که ارتباط مستقیمی با سلامت جامعه داشته و وابستگی آن میتواند برای کشور و مردم مشکل ساز شود. از آنجایی که این وسایل از اهمیت یالایی برخوردارند، تعمیر و نگهدار آن ها بسیار اهمیت دارد. کلمه تجهیزات پزشکی در مناطق جغرافیایی متنوع معنی مختلفی دارد. اما باید علت آن ریشهیابی شود، اگر کشور نیاز به تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی دارد چرا از ظرفیتهای داخلی و متخصصان و افراد تحصیل کرده استفاده نمیشود؟ در حالت کلی این تجهیزات به هر گونه ابزار، وسایل و تجهیزاتی گفته می شود که در علم پزشکی برای تشخیص، پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شودهرکدام از وسایل و تجهیزات پزشکی با هدف خاصی تولید می شود و کاربرد خاص خود را دارد. امروز در کشور نیاز اساسی به کالاها و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی به شدت احساس میشود و گواه آن آمار ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز میباشد که از تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی به عنوان چند کالای نخست مکشوفه قاچاق نام برده است.

امروز بسیاری از تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی این آمادگی را دارند تا در یک شرایط آزاد و برابر با بهترین تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی در دنیا رقابت کنند اما موانع بسیاری پیش پای آنهاست که نیازمند عزم جدی برای رفع آنها درکشور احساس میشود. با وجود اینکه صنعت تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی در ایران نسبتا نوپا است اما پیشرفتهای قابل ملاحظهای را در برخی از شرکتهای تکنولوژیک و دانش محور در حوزه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی شاهد هستیم اگرچه هنوز راه زیادی را تا خودکفایی کامل در پیش داریم؛ راهی که باید از مسیر پرپیچ و خم رفع موانع تولید و حمایت دولت بگذرد. برخی از متخصصان صنعت تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی نیز معتقدند در حوزه تولید، قوانین خوبی وضع شده است اما مشکل اصلی در نحوه اجرا و نظارت بر اجرای آن است. برخی از کالاها باید به صورت حضوری در فروشگاه، نصب یا بررسی شوند. او همچنین با بیان اینکه گزارشاتی در خصوص تولید و عرضه غیرقانونی و زیرزمینی کالاهای پزشکی علی الخصوص اقلام با کلاس خطر ۱ مانند باندکشی به ما میرسد، گفت: حتما پس از دریافت گزارش، بازرسی و اقدام لازم صورت میگیرد و با تولیدکنندگان کالاهای فاقد مجوز برخورد و به مراجع قضایی معرفی میشوند.

همچنین با استفاده از فیلتر نمایش “پربازدید دیروز” و “پربازدید هفته” که در بالای این لیست قرار دارد، می توانید آنها را بر اساس تعداد بازدید هایی که در دیروز و هفته قبل داشته اند مشاهده کنید. با استفاده از فیلتر نمایش “محبوبترین ها” که در بالای لیست فروشگاه ها و شرکت ها قرار دارد، می توانید مراکز فروش کالای پزشکی را بر اساس محبوبیت بین کاربران مشاهده نمایید. شرکت کالای پزشکی زکریای کبیر با 30 سال سابقه جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید. بنابراین لزوم تقویت صنعت تولید تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی در کشور از مسائل بسیار مهم و کلیدی به شمار میرود. فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو برای رفاه و جلب رضایت مشتریان خود روشهای متنوعی از پرداخت را پیاده سازی نموده است.به گونه ای که شما میتوانید، تجهیزات پزشکی و لوازم مصرفی و بهداشتی را در هر زمان و مکانی به آسانی خریداری نمایید. فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی می مد، مجموعه ای از تجهیزات اتاق عمل، تجهیزات آزمایشگاهی، ابزار جراحی، تجهیزات هتلینگ بیمارستانی، تجهیزات پزشکی عمومی و خانگی، دستگاه های استریلیزاسون و لندری بیمارستانی، تجهیزات تخصصی زنان و زایمان، دستگاه ها و تجهیزات تصویربرداری پزشکی، محصولات فیزیوتراپی، توانبخشی و کاردرمانی، لوازم مصرفی پزشکی و بیمارستانی را در یک فروشگاه آنلاین گرد هم آورده تا خریدار با مشاهده ی کالای پزشکی مورد نیاز خود، اطلاعات لازم در رابطه با کالا (شامل قیمت، توضیحات کلی و مشخصات فنی کالا، کشور تولید کننده و رزومه ی برند مورد نظر و همچنین عکس و ویدیوی کالای پزشکی و مراقبتی) را دریافت و با مقایسه ی آن در بازار رقابتی حاضر، راحتی و اطمینان در خرید تجهیزات پزشکی بیمارستانی و آزمایشگاهی را با ما تجربه کند.